q
q
q
 
fs
 
fq
 
q
q
q
t
t
logo
t www.aktywni.info
q
q
q
q
Sklep Aktivpro - Nordic Walking, Gymstick, Sprzęt fitness
fota
t
+ AKTYWNI W FUNDACJI
Fundacja Aktywni pragnie podziękować wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w naszą działalność. Okazuje się, że popieranie zdrowego stylu życia "leży na sercu" wielu ludziom, chętnie włączającym się w upowszechnianie różnych form aktywności ruchowej. Szczególnie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przekazali na rzecz fundacji część swojego podatku dochodowego. Fundacja Aktywni jest organizacją pożytku publicznego i środki przekazane na jej rzecz można odliczyć do wysokości 1% całkowitego podatku zapłaconego w danym roku.
+ REGULAMINY
T Gymstick wyróżniony na targach REHMED-EXPO 2007
Nowy przybór gimnastyczno-rehabilitacyjny Gymstick został wyróżniony podczas VII Targów Rehabilitacji, Sanatoriów i Uzdrowisk REHMED-EXPO, które odbyły się w dniach 29-31 marca 2007 roku w Kielcach.
Nagrodę przyznano fundacji Aktywni, która zajmuje się popularyzacją Gymstick w Polsce. Uczestnicy targów mieli okazję przekonać się o zaletach nowego przyboru podczas licznych pokazów prowadzonych przez instruktorów fundacji Aktywni.

Gymstick to niezwykle wszechstronny i skuteczny przybór gimnastyczno-rehabilitacyjny o bardzo szerokich zastosowaniach. Wykorzystywany zarówno w treningu wyczynowych sportowców, jak i w procesie rehabilitacji. Regularne, a zarazem proste ćwiczenia z zastosowaniem Gymstick przynoszą znakomite efekty w postaci przyrostu siły mięśniowej i wytrzymałości, wzmocnienia mięśni grzbietu, zwiększenia ruchomości w stawach, poprawy kondycji i koordynacji. Konstrukcja Gymstick powoduje odciążenie kręgosłupa i stawów przy jednocześnie niezmiennej jakości wykonywanych ćwiczeń.
Gymstick zaprojektowany został dla ludzi w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności fizycznej. Doskonale nadaje się dla osób, które nie mogą korzystać z innych form aktywności ruchowej. Zalecany jest więc osobom w podeszłym wieku, które dzięki jego zastosowaniu mają możliwość przez długie lata zachować sprawność fizyczną.
Szczególne miejsce zajmuje Gymstick w ćwiczeniach rehabilitacyjnych. Stosowanie Gymstick poprawia w sposób bezpieczny i rozsądny zarówno kondycję mięśni, równowagę, jak i usprawnia układ krążeniowo-oddechowy oraz mobilność.
Ćwiczenia Gymstick są tak bardzo skuteczne, ponieważ są wszechstronne. Nie skupiają się tylko na dużych grupach mięśni naszego ciała, ale także na tak zwanych mięśniach posturalnych, pozwalają utrzymać prawidłową postawę ciała, a także uczą jak ją kontrolować oraz jak poprawić koordynacją mięśniową, szybkość reakcji i równowagę.


Nagrody i wyróżnienia przyznane podczas targów REHMED-EXPO 2007:

MEDALE TARGÓW KIELCE:

• za inwalidzki pojazd spalinowy
dla PPH GM GRYT MICHAŁ z Mysłowic

• za schodołaz VIMEC T-09
dla REHAMOBIL S p. z o.o. z Łodzi

• za urządzenie do suchych kąpieli kwasowęglowych CO2 THERA GAS
dla ERES MEDICAL z Tomaszowic

WYRÓŻNIENIA TARGÓW KIELCE:

• za kabinę prysznicową 3 w 1
dla GRAMEX z Bydgoszczy

• za przybór GYMSTICK
dla Fundacji AKTYWNI z Józefowa

• za urządzenie do pozaustrojowej terapii falą uderzeniową punktów wyzwalania reakcji (TPST) : PIEZO WAVE
dla MEDEN-INMED Sp. z o.o. z Koszalina


WYRÓŻNIENIA Targów Kielce za formę prezentacji szerokiej gamy produktów przedstawionych na targach
- TECHNOMEX Sp. z o.o. z Gliwic
- TECH-MED Sp. J. z Opola
- ELECPOL Lupa Migaj Sp. J. z Poznania

VII Targi Rehabilitacji, Sanatoriów i Uzdrowisk REHMED-EXPO odbyły się w dniach 29-31 marca 2007 roku w Kielcach. Podczas targów został zaprezentowany najnowocześniejszy sprzęt rehabilitacyjny, ortopedyczny oraz urządzenia do fizjoterapii. Można było także zapoznać się z ofertami dotyczącymi pozyskiwania środków pomocowych dla osób niepełnosprawnych, jak również z ofertami turnusów uzdrowiskowych. Oferta produktów i usług prezentowana podczas Targów Rehabilitacji, Sanatoriów i Uzdrowisk REHMED-EXPO skierowana była przede wszystkim do osób zainteresowanych sprzętem rehabilitacyjnym, zabiegami leczniczymi, ale także do właścicieli zakładów uzdrowiskowych czy gabinetów rehabilitacji i odnowy biologicznej. Tradycyjnie wystawie towarzyszył bogaty program seminariów, konferencji oraz szkoleń branżowych, podczas których zostały omówione najnowsze i najskuteczniejsze formy rehabilitacji medycznej oraz zawodowej osób chorych i niepełnosprawnych. Podczas targów odbył się pierwszy dystansowy bieg uliczny dla niepełnosprawnych. W biegu wzięło udział ponad 100 osób o różnym stopniu niepełnosprawności. Podczas targów odbyła się aukcja prac plastycznych, z której dochód zostanie przekazany na zakup protez dla pani Elżbiety Gorgoń, która pomimo amputacji obu nóg uczestniczyła w 42-kilometrowym Maratonie w Nowym Jorku. Podczas aukcji zebrano kwotę 1500 złotych. Wszystkie licytowane dzieła były darem artystów, instytucji oraz osób prywatnych. Targom towarzyszył Wojewódzki Turniej Boccia. Boccia jest grą indywidualną lub zespołową. Ma wybitne walory sportowo-rehabilitacyjne, szczególnie dla osób z porażeniem mózgowym. Uprawiana jest w wielu krajach świata. W 1996 roku weszła do programu Igrzysk Paraolimpijskich. Tradycją targów REHMED-EXPO jest przegląd twórczości osób niepełnosprawnych Regionu Świętokrzyskiego „Zwierciadło Duszy”, który w tym roku odbył się po raz siódmy. Organizatorem przeglądu był Oddział Świętokrzyski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych we współpracy z Targami Kielce.Zobacz wszystkie zdjęcia

powrót 
 
 
Odwiedziło nas już :
  2802452 osób
+
KOMUNIKATY
Fundacja Aktywni Placówką Oświatową
Czytaj więcej...
+
ZAJĘCIA I SZKOLENIA
¤ Zajęcia nordic walking
¤ Zajęcia gymstick
¤ Szkolenia nordic walking
¤ Szkolenia gymstick
¤Warsztaty
+
AKTUALNOŚCI
 
+
NASI PARTNERZY
 
Tani wynajem aut Warszawa