+ AKTYWNI W FUNDACJI
Fundacja Aktywni pragnie podziękować wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w naszą działalność. Okazuje się, że popieranie zdrowego stylu życia "leży na sercu" wielu ludziom, chętnie włączającym się w upowszechnianie różnych form aktywności ruchowej. Szczególnie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przekazali na rzecz fundacji część swojego podatku dochodowego. Fundacja Aktywni jest organizacją pożytku publicznego i środki przekazane na jej rzecz można odliczyć do wysokości 1% całkowitego podatku zapłaconego w danym roku.
+ REGULAMINY
T XIX Bieg Konstytucji z Nordic Walking
Po raz drugi w historii warszawskiego Biegu Konstytucji, na trasie pojawili się entuzjaści Nordic Walking.
Hasło przewodnie tegorocznego Biegu Konstytucji brzmiało: „OD KONSTYTUCJI 3 MAJA DO UNII EUROPEJSKIEJ”. Organizatorzy - Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Komitetu Integracji Europejskiej - pragnęli w ten sposób uczcić nie tylko rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji, ale także pięciolecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Tradycyjnie już trasa warszawskiego Biegu Konstytucji liczyła 5 kilometrów. Tym razem start nastąpił na ulicy Myśliwieckiej, trasa wiodła ulicami: Agrykola, Al. Ujazdowskie, Piękna, Górnośląska, Myśliwiecka, Łazienkowska, Czerniakowska, Szwoleżerów i ponownie Agrykola. Meta usytuowana została w Parku Agrykola, gdzie na uczestników biegu, marszu Nordic Walking oraz kibiców czekało szereg atrakcji w Miasteczku Europejskim. W miasteczku rozlokowanych zostało kilkadziesiąt stoisk informacyjnych przygotowanych przez instytucje administracji publicznej, ambasady państw członkowskich Unii Europejskiej oraz organizacje pozarządowe. Ponadto organizatorzy przygotowali szereg konkursów i występów artystycznych.

Pierwszy zawodnik pojawił się ma mecie już po piętnastu minutach. Był to Jakub Wiśniewski z Warszawy, któremu pokonanie dystansu zajęło dokładnie 15 minut i 13 sekund. Ponad dwadzieścia sekund po zwycięzcy przybiegł Bogusław Andrzejuk z Białegostoku, trzecie miejsce zajął Marcin Kufel. Wśród kobiet najszybciej dystans pokonała Agnieszka Sypek-Malinowska z wynikiem 19:13.

Uczestnikom marszu Nordic Walking pokonanie 5-kilometrowej trasy zajęło ponad 40 minut, wszyscy jednak „zmieścili” się w limicie czasu, który wynosił 60 minut.